10 lutego 2016

Słodka Warszawa - czyli wycieczka z ABC Warszawy

Przeglądając na Facebooku różne grupy tematyczne dotyczącej stolicy i jej historii natrafiłam na stronę ABC Warszawy,  która organizuje różne tematyczne wycieczki po mieście. Przyznam szczerze, że bardzo mnie to zainteresowało - samotne zwiedzanie może i jest fajne, ale nigdy nie dowiesz się w jego czasie różnych ciekawych smaczków. 
Pogoda dzisiejszego dnia była cudowna - świeciło słońce... poczułam nadchodzącą wiosnę, więc zaplanowałam sobie, że dzisiaj wezmę aparat na spacer... Miało to być takie moje tuptanie i zapuszczanie się w coraz dalsze rejony Warszawy, ale... Facebook przypomniał mi o tym, że mam dzisiaj wydarzenie, które mnie interesowało, a był nim właśnie spacer Słodka Warszawa . Sprawdziłam trasę na Jak dojadę i ruszyłam. Byłam bardzo ciekawa i nastawiona bardzo pozytywnie po wszystkich wycieczkach z przewodnikiem po Iławie Dariuszem Paczkowskim i Michałem Młotkiem :)
Na miejscu spotkania pojawiło się dużo osób, tłum gęstniał z każdą minutą...


 Na szczęście jak widać przewodnik Łukasz Kulej był przygotowany.

 

 
Aby być widzianym wspinał się na bramy..

 

Wchodził na ławki, a jak widać tłum gęstniał... i gęstniał...
 


Końca nie było widać :) 


 
 

I tak oto dotarliśmy do końca naszej słodkiej wycieczki, która zakończyła się pod kamienicą Wedla :) Teraz wiem już co nie co więcej o słodkiej historii stolicy swoją drogą muszę się wybrać na te pączki do Bliklego skoro działa nieprzerwanie od 1869 roku :) 
 

3 komentarze:

  1. Nigdy nie słyszałam o tej grupie. Chyba muszę zapoznać się z ich szczegółową działalnością, bo zapowiada się bardzo ciekawie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, Pan Łukasz, może jest przygotowany i robi wszystko, by go widziano, ale jego język i sposób wysławiania są nie do przyjęcia!

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety, Pan Łukasz, może jest przygotowany i robi wszystko, by go widziano, ale jego język i sposób wysławiania są nie do przyjęcia!

    OdpowiedzUsuń